Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet

Sohbet nedir sizce arkadaşlar Seviyeli Sohbet denilince aklınıza ne geliyor veya neler geliyor hangi duygular hangi insanlar. Her zaman sohbet etmekten keyif aldığımız insanlar vardır onlar ayrı yerdedir bizim için bence sohbet kelimesini layıkı ile kullanmak gerekir her zaman seviyeli sohbet ederken bizim için en önemli olan şey saygıdır.

Saygı olduğu zaman seviyeli sohbetin keyfini tadabiliriz keyifle huzurla sohbetler en güzel olanıdır. Sohbeti faydalı bir hale getirmekte bizim elimizde bilmediğimiz duymadığımız şeyleri tanımadığımız kişilerden de öğrenebiliyor ve bu bilgilerden faydalanabiliyoruz.

Birbirimize faydalı bir sohbet aktarmış oluyoruz ve bu bizler için önemlidir. Yazımın başında sizlere sormuştum sohbet denilince aklınıza hangi duygular geliyor diye ona da değinmek istiyorum. Mesela konuşma tarzı düşünceleri size güven veren biriyle konuşmak buna güvenilir sohbet diyebiliriz güven duygusu seviyeli sohbet kadar önemlidir sohbet ettiğin kişiye güvenmek istersin çünkü.

Güvendiğin zaman yaptığınız sohbet hiç bitmez her gün daha farklı daha güzel ve daha anlamlı şeyler katar karşılıklı birbirinize ve bu sohbetin devamlı olmasını sizinle kalmasını istersiniz.

Peki ya duyguyla sohbet etmek kaliteli sohbet ettiğin kişiyi hissetmek sohbeti onunla yaşamak bence bu da önemlidir önemli olmasa aylarca ve hatta yıllarca yapılan sohbetten aşk doğar mıydı sizce bu ise güven veren sohbetten ve sohbetin tadını çıkardığınız dan gelen bir duygu kavramıdır. Gerçekleri üzerinde sohbet ettiğiniz zaman her şey normal ilerliyor ya yalanlar üzerine yapılan sohbette neler olabiliyor fikri olan vardır illaki bende kendi fikrimi söyleyeyim sizlere.

Yalan üzerine karşılıklı kurulan sohbette insanlar maalesef kendilerini olduğu gibi değil de karşı tarafın düşüncelerine ve isteklerine göre tanıtıyor kendisini ve bu şekilde başlayan bir sohbet sonrasında yerini hayal kırıklığına bırakıyor ne diyebilirsin ne yapabilirsin. Birde bir taraf gerçekliğiyle sohbet ederken bir diğer taraf yalanlarıyla sohbet ediyor gerçek olan sohbet bir zaman sonra yalan olan sohbeti öğreniyor ve yıkılıyor evet yıkılıyor çünkü değer veriyorsun kendini doğruluğun ile seviyeli sohbete teslim ediyorsun ve öğrenince de yıkılıyorsun iste bu en kötüsüdür.

Yani demem o ki siz siz olun sohbetinizi yalanlar üzerine değil gerçeklerini ve doğrularınız üzerine kurun bunu yaptığınız zaman şahane dostluklar arkadaşlıklar elde etmiş olursunuz..

Saygılarımla..


Makale yazarı: adminx

Görüntüleme: 86 defa

Kategori: Blog, Genel

Yayınlanma Tarihi: 08 Aralık 2020

9 Yorumlar
iLSu

Emeğine kalemine sağlık


Başak

Emeklerinize Sağlık Yolumuz En hayirlilari ile Açık Olsun


MuSTaFa

eLinize SagLık


SekiL

Emeginize sağlık ebruly


KivanC

Emeğine Sağlık.


KaLadze61

Emeğine Kalemine Sağlık


Kaan

Emeklerine sağlık Teşekkürler


Furkan

Kalemine sağlık kardeşim.


xtoixrflxq

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Sohbet ~ sohbet odaları
Radyo