SANAL  SOHBETİN İÇİNE SAKLANMIŞ GERÇEKLER

SANAL  SOHBETİN İÇİNE SAKLANMIŞ GERÇEKLER

Sanal hayat mı daha gerçek ? Yoksa sanal hayatın içinde saklanmış gerçekler mi ?

Çoğunuz bu sorudan bir şey anlamadınız değil mi ?

Şöyle ki, herkesin kafasında hayal ettiği aslında o olmak istediği bir karakter vardır. Yaşantılarında çevresindekiler tarafından gelecek olan  acaba ne derler? Nasıl bakarlar ? Kızarlar mı ? Gülerler mi? Gibi sorularla boğuşmaktan korkan bir çok arkadaşımız sanal sohbetin, sanal hayatın içinde istedikleri, hayal ettikleri, kişilere karakterlere bürünebiliyor. Onlara bu şansı yaşantılarında bulamazken sanal hayatta sanal sohbette bulabiliyor. İşte bunlar sanal hayatın sanal sohbetin içine saklanmış gerçekler değil mi ?

Evet sanal hayat dediğimizde sanal sohbet dediğimizde belki çoğumuz için bir şey ifade etmiyor. Ama ya içindeki gerçekler ?

Fikirlere, düşüncelere, isteklere, ihtiyaçlara bu kadar alaycı bakılan saygı duyulmayan hayatta bunları  rahat rahat anlatabildiğimiz, rahat rahat dile getirebildiğimiz, dostlarımızla paylaşıp tartışabildiğimiz sohbetler bu hayatın içinde saklanmış gerçekler değil mi ?

Ne kadar acı verici bir şey değil mi ? İnsanlar olmasını istedikleri karakterlere kişiliklere bir kaç tuş arkasına gizlenerek bürünüyor. İsteklerini, düşüncelerini, kızgınlıkları tuşlar arkasından ifade etmeleri ne kadar acı değil mi ?

Aslında baktığınızda acı olan bizlerin durumu değil. Sanal sohbetin sanal hayatın farkında olmayanların, yaşamak zorunda oldukları o sıkıcı istemedikleri karakterleri oynamak zorunda oldukları, kim ne der sorularıyla boğuştukları, kendilerini ifade edemedikleri, mecbur yaşamak zorunda oldukları,  gerçeklerin içine saklanmış yalanlardan oluşan hayatı yaşayanların durumu. Sizce de acı olan bu değil mi ?

Sizce de asıl acınacak durumda olanlar bu kişiler değil mi ?

Evet sanal hayat ve sanal sohbet bizlere bu hayatın karmaşasında kaybettiğimiz benliğimizi, yapmak istediklerimizi, olmak istediklerimizi sunan gerçekliklerle saklı bir hayat.

Şimdi size yazımızın başında sormuş olduğum ama çoğunuzu anlayamadığı, anlamlandıramadığı soruyu tekrar okur musunuz ?

İstediklerinizi yapmaktan, istediğiniz kişi olmaktan, dilediklerinizi söylemekten, fikirlerinizi paylaşmaktan hiç bir zaman korkmayın, kaçınmayın. Sanal sohbet, sanal hayat var olduğu sürece tüm bu saydıklarımıza ulaşabilirsiniz. Hadi daha neyi bekliyorsunuz?

SAĞLICAKLA KALIN.

Tıklayarak Sohbete Bağlan

                    Tıklayarak Sohbete Bağlan


Makale yazarı: adminx

Görüntüleme: 58 defa

Kategori: Blog, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 22 Şubat 2021

6 Yorumlar
iLSu

Emeğine yüreğine gönlüne sağlık canım..


BoSs

Emeğine, kalemine sağlık.


MusTaFa

emeklerinize saglık ustalar elamanlar emeği gecen herkezin


Okan

emegine sağlık


Ahmet

GuzeL 1 Yazi Tesekkurler


Furkan

Kalemine sağlık kardeşim.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Sohbet ~ sohbet odaları
Radyo