Sanal Sohbet Ve Gerçeklik

Sanal Sohbet Ve Gerçeklik

Sadece iki kelimeden oluşan bu koca dünya, kimilerine göre yalanların, sahtekarlıkların, hayal dünyasının içinde kaybolmuş bir yer gibi gelir; kimilerine göre ise yaşadıkları hayatın yorgunluğundan, karmaşasından, hayatlarındaki insanların yapmacık hareketlerinden, verdikleri sözleri tutmayanlardan kaçtıkları huzur dolu bir cennet.

Bu şekilde düşündü mü acaba hiç sanal sohbeti yalandan ibaret olduğunu düşünenler. Belki de böyle düşünen insanlar bizlerin kendimizi buraya atmamıza sebep olan insanlardır.

Evet sanal sohbet adlı bu koca dünyada  her gün konuştuğumuz kişileri belki yıllar boyu görmediğimiz oluyor, belki nereli olduğunu kim olduğunu ne ile uğraştığını bilmeden konuştuğumuz oluyor. Ama aslında olması gerekende bu değil mi ? Asıl saf ve temiz sevgi dostluk arkadaşlık bu değil mi? Irk, din, örf adet ayırmadan tek bir yerde buluşabiliyor olmamız asıl mesele bu değil mi sizce de?

Bu koca dünyada bunların yanında sohbetle başlayan arkadaşlıkların, dostlukların, ilişkilerin daha sağlıklı oluştuğunu  ve daha sağlam temeller üzerinde kurulduğunu biliyor musunuz? Çünkü bizler, bu koca sohbet dolu  dünyaya giriş yaptığımızda başlayacak her arkadaşlığa, her dostluğa, her ilişkiye bu dünyayı hor gören insanların yaptığı gibi menfaat çıkar gözetmeden, yalansız, ve daimi kalmasını temenni ederek başlıyoruz. Çünkü bizim dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan tek isteğimiz başta da dediğimiz gibi hayatın karmaşasından, yorgunluğundan, sahte gülümsemelerden, arkamızdan iş çevirenlerden biraz da olsa güzel sohbetleri sayesinde uzaklaşmak. Bu koca dünyaya kaçan herkesin tek temennisi bu.

 

Hayatımızda yer alan abi, abla, kardeş gibi kavramların sadece kan bağıyla oluşmadığını; dost, arkadaş gibi kavramların sadece aynı ortamda bulunmaktan dolayı kullanılmadığını öğrendik.  Ya da dış görünüşüne bakıp, cebine bakıp menfaatimizi düşünüp arkadaşlık dostluk kurmaktan vazgeçtiğimiz insanların aslında çok güzel dostluklar oluşturabileceği ihtimalini hiçe saymak istemedik.

Zaten yaşadığımız bu dünya ihtimallerden ibaret değil mi? Kimine göre kader, kimine göre ihtimal.

 

Sağlıcakla kalın..

Tıklayarak Sohbete Bağlan

Tıklayarak Sohbete Bağlan


Makale yazarı: adminx

Görüntüleme: 58 defa

Kategori: Blog, Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 21 Şubat 2021

6 Yorumlar
Başak

Emeğinize ,Kaleminize Saglik


iLSu

Emeğine yüreğine sağlık


KaanOzkan

gene super gene harika yazı tebrik ederim


Okan

emegine sağlık


MusTaFa

kimine göre gerçek kimine göre yalan doğruyu arayıp bulan Bu alemde İnsan. emeğine sağlık..


Furkan

Emeğine kalemine sağlık kardeşim.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Sohbet ~ sohbet odaları
Radyo